Sbormistři

O sboru   |   Sbormistři   |   Pavel Kühn, zakladatel sboru   |   Diskografie
Výroční zprávy   |   Přidejte se k nám

Jaroslav Brych – sbormistr

Jaroslav Brych vystudoval nejprve hru na lesní roh na pardubické konzervatoři ve třídě O. Tvrdého a poté dirigování na pražské AMU u V. Neumanna, J. Veselky a R. Elišky. Opakovaně se účastnil dirigentských kurzů H. Rillinga ve Stuttgartu.

V letech 1984 až 1997 byl sbormistrem Vysokoškolského uměleckého souboru Univerzity Karlovy, od roku 1987 do roku 1994 pracoval jako dirigent a šéfdirigent Symfonického orchestru Armády České republiky a v letech 1992 až 1993 byl dirigentem Opery Mozart Praha. V roce 1994 byl druhým sbormistrem Pražského filharmonického sboru, v letech 1996–2005 jeho sbormistrem hlavním, 2006–2012 řídil Pražský komorní sbor.

V současnosti vede Foersterovo komorní pěvecké sdružení, spolupracuje s Pražským filharmonickým sborem, Kühnovým smíšeným sborem, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK, Komorní filharmonií Pardubice a dalšími českými orchestry. Vedle dirigentské a sbormistrovské činnosti učí na HAMU, Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a na Konzervatoři Pardubice.


Lenka Navrátilová (*Česká Lípa) – sbormistr

Lenka Navrátilová

Vystudovala obory hra na klavír u prof. Jaroslava Čermáka a hra na cembalo u prof. Rudolfa Zelenky na konzervatoři v Teplicích a sbormistrovství chrámové hudby pod vedením profesorů Jiřího Koláře a Marka Štryncla na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je profesorkou operní korepetice na Pražské konzervatoři a korepetitorkou Pražského filharmonického sboru. Jako zástupce sbormistra Pražského filharmonického sboru působila při koncertních zájezdech v Dohá, Berlíně a na operním festivalu v Sankt Gallen.

V průběhu své kariéry měla možnost spolupracovat s dirigenty světového věhlasu, jako jsou Claudio Abbado, sir Georg Solti, sir Charles Mackeras, sir Simon Rattle, Zubin Mehta, Christopher Hogwood, Fabio Luisi, Jiří Bělohlávek či Jakub Hrůša.

Podílela se také na hudební přípravě neoperních inscenací, mezi nimi především představení Dobře placená procházka (režie Miloš a Petr Formanovi) v Národním divadle v Praze.

Od ledna 2015 je druhou sbormistryní Kühnova smíšeného sboru. Se sborem připravila Mozartovu Mši c moll pro festival Hudební léto Borska, pro festivaly Musica Holešov a Svatováclavské slavnosti skladby Adam's lament Arvo Pärta a Stabat mater Giaovanni Battisty Pergolesiho. Významná byla spolupráce s operou Národního divadla při přípravě Kühnova smíšeného sboru pro inscenaci Lost Objects a také provedení Brány Jeruzaléma skladatele Kutavičiuse spolu s Orchestrem Berg.

Sbor pod vedením Lenky Navrátilové také opakovaně spolupracuje s produkcí Film Music Prague, mezi jinými realizoval např. koncert z hudby sira Patrika Doylea uvedený na Shakespearovských slavnostech.Žádné akce v kalendáři

Všechny koncerty

Chcete být informováni o aktuálních koncertech sboru? Přihlaste se k odběru novinek.

Partneři / Partners

Partneři

-->